Menu
Malaysia_di_Sukan_Para_ASEAN_2023 Pemenang pingatPingat | Nama | Sukan | Acara | Tarikh |
---|---|---|---|---|
Emas | Fraidden Dawan | Swimming | Men's 400m freestyle S10 | 4 June |
Emas | Mohd Adib Iqbal Abdullah | Swimming | Men's 100m breaststroke SB14 | 4 June |
Emas | Abd Halim Mohammad | Swimming | Men's 100m breaststroke SB8 | 4 June |
Emas | Lim Carmen | Swimming | Women's 100m breaststroke SB8 | 4 June |
Emas | Abd Halim Mohammad | Swimming | Men's 100m freestyle S8 | 4 June |
Emas | Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's 50m backstroke S14 | 4 June |
Emas | Nani Shahiera Zawawi | Athletics | Women's long jump T20 | 4 June |
Emas | Muhammad Ashraf Muhammad Haisham | Athletics | Men's 5000m T46 | 4 June |
Emas | Muhammad Ashraf Muhammad Haisham | Athletics | Men's 1500m T46 | 5 June |
Emas | Eddy Bernard | Athletics | Men's 100m T44 | 5 June |
Emas | Mohamad Aliff Mohamad Awi | Athletics | Men's shot put F20 | 5 June |
Emas | Zy Kher Lee | Swimming | Men's 200m freestyle S5 | 5 June |
Emas | Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's 50m breaststroke SB4 | 5 June |
Emas | Mohd Adib Iqbal Abdullah | Swimming | Men's 50m breaststroke SB14 | 5 June |
Emas | Mohd Shahmil Md Saad | Athletics | Men's shot put F56 | 5 June |
Emas | Abd Halim Mohammad | Swimming | Men's 50m breaststroke SB8 | 5 June |
Emas | Lim Carmen | Swimming | Women's 50m breaststroke SB8 | 5 June |
Emas | Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's 100m backstroke S14 | 5 June |
Emas | Bryan Lau Sze Kai Ethan Khoo Yin Jun Mohd Adib Iqbal Abdullah Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's team 4x100m medley relay S14 | 5 June |
Emas | Mohamad Saifuddin Ishak | Athletics | Men's long jump T11-12 | 5 June |
Emas | Muhammad Fatah Abu Bakar | Judo | Men's -73kg | 5 June |
Emas | Zulkifly Abdullah | Athletics | Men's long jump T20 | 5 June |
Emas | Eddy Bernard | Athletics | Men's long jump T42-44 | 5 June |
Emas | Brady Zi Rong Chin Chee Chaoming | Table tennis | Men's team TT9 | 5 June |
Emas | Bryan Lau Sze Kai | Swimming | Men's 100m freestyle S14 | 6 June |
Emas | Rusdianto Rusmadi | Swimming | Men's 100m butterfly S8 | 6 June |
Emas | Doriah Poulus | Athletics | Women's shot put F44 | 6 June |
Emas | Mohammad Zikri Zakaria | Athletics | Men's shot put F55 | 6 June |
Emas | Fraidden Dawan | Swimming | Men's 100m butterfly S10 | 6 June |
Emas | Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's 100m butterfly S14 | 6 June |
Emas | Noor Askuzaimey Mat Salim | Boccia | Women's individual BC4 | 6 June |
Emas | Muhammad Ammar Aiman Nor Azmi | Athletics | Men's 400m T20 | 6 June |
Emas | Brady Zi Rong Chin Chee Chaoming | Table tennis | Men's doubles TT9 | 6 June |
Emas | Ethan Khoo Yin Jun | Swimming | Men's 200m freestyle S14 | 7 June |
Emas | Zy Kher Lee | Swimming | Men's 200m individual medley SM5 | 7 June |
Emas | Nicodemus Manggoi Moses | Powerlifting | Men's up to 88kg - best lift | 7 June |
Emas | Nicodemus Manggoi Moses | Powerlifting | Men's up to 88kg - total | 7 June |
Emas | Abd Halim Mohammad | Swimming | Men's 200m individual medley SM8 | 7 June |
Emas | Fraidden Dawan | Swimming | Men's 200m individual medley SM10 | 7 June |
Emas | Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's 50m freestyle S5 | 7 June |
Emas | Doriah Poulus | Athletics | Women's javelin throw F44 | 7 June |
Emas | Muhamad Nurdin Ibrahim | Athletics | Men's 5000m T20 | 7 June |
Emas | Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's 100m freestyle S5 | 8 June |
Emas | Lim Carmen | Swimming | Women's 50m freestyle S8 | 8 June |
Emas | Abd Halim Mohammad | Swimming | Men's 50m freestyle S8 | 8 June |
Emas | Bryan Lau Sze Kai | Swimming | Men's 50m freestyle S14 | 8 June |
Emas | Malaysia men's team | Football 7-a-side | Men's team | 8 June |
Emas | Muhammad Ikhwan Ramli | Badminton | Men's singles WH1 | 9 June |
Emas | Mhd Amin Burhanuddin | Badminton | Men's singles SL4 | 9 June |
Emas | Muhammad Ikhwan Ramli Noor Azwan Noorlan | Badminton | Men's doubles WH1-WH2 | 9 June |
Pingat | Nama | Sukan | Acara | Tarikh |
---|---|---|---|---|
Perak | Mhd Amin Burhanuddin Muhammad Zulfatihi Jaafar Muhammad Huzairi Abdul Malek Amyrul Yazid Ahmad Sibi Mohamad Faris Ahmad Azri Muhammad Fareez Anuar | Badminton | Men's team standing | 3 June |
Perak | Rusdianto Rusmadi | Swimming | Men's 400m freestyle S8 | 4 June |
Perak | Noor Imanina Idris | Athletics | Women's shot put F20 | 4 June |
Perak | Duran Yaspi Imam Basori | Swimming | Men's 50m backstroke S14 | 4 June |
Perak | Muhammad Nazmi Nasri | Athletics | Men's long jump T37-38 | 4 June |
Perak | Muhammad Haqeem Mustaqim Husmadi | Athletics | Men's 1500m T20 | 4 June |
Perak | Muhammad Faiz Haizat Rosdi | Athletics | Men's 1500m T38 | 4 June |
Perak | Rusdianto Rusmadi | Swimming | Men's 100m backstroke S8 | 5 June |
Perak | Ethan Yin Jun Khoo | Swimming | Men's 100m backstroke S14 | 5 June |
Perak | Bryan Sze Kai Lau | Swimming | Men's 50m butterfly S14 | 5 June |
Perak | Ahmad Fizzi Rosni | Athletics | Men's 100m T37 | 5 June |
Perak | Azlan Mos | Powerlifting | Men's up to 59kg - best lift | 5 June |
Perak | Azlan Mos | Powerlifting | Men's up to 59kg - total | 5 June |
Perak | Bibiana Ahmad | Powerlifting | Women's up to 67kg - best lift | 5 June |
Perak | Muhamad Afiq Mohamad Ali Hanafiah | Athletics | Men's 100m T12 | 5 June |
Perak | Muhammad Faiz Haizat Rosdi | Athletics | Men's 800m T38 | 5 June |
Perak | Eljoe Gotuoh | Athletics | Men's long jump T20 | 5 June |
Perak | Muhammad Ashraf Muhammad Haisham | Athletics | Men's 800m T46 | 6 June |
Perak | Ethan Khoo Yin Jun | Swimming | Men's 100m freestyle S14 | 6 June |
Perak | Fraidden Dawan | Swimming | Men's 100m backstroke S10 | 6 June |
Perak | Bryan Junency Gustin | Powerlifting | Men's up to 80kg - best lift | 6 June |
Perak | Bryan Junency Gustin | Powerlifting | Men's up to 80kg - total | 6 June |
Perak | Muhammad Amirul Alif Abdul Raof | Athletics | Men's shot put F55 | 6 June |
Perak | Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's 200m individual medley SM14 | 6 June |
Perak | Badrul Hisam Musa | Athletics | Men's shot put F12 | 6 June |
Perak | Wong Kar Gee | Athletics | Men's long jump T13 | 6 June |
Perak | Chee Chaoming Gloria Gracia Wong Sze | Table tennis | Mixed doubles TT10 | 6 June |
Perak | Bryan Lau Sze Kai | Swimming | Men's 200m freestyle S14 | 7 June |
Perak | Rusdianto Rusmadi | Swimming | Men's 50m butterfly S8 | 7 June |
Perak | Brenda Anellia Larry | Swimming | Women's 100m breaststroke SB4 | 7 June |
Perak | Heronlee Wong | Athletics | Men's javelin throw F37 | 7 June |
Perak | Wan Nur Azri Wan Azman | Powerlifting | Men's up to 97kg - best lift | 7 June |
Perak | Rusdianto Rusmadi | Swimming | Men's 200m individual medley SM8 | 7 June |
Perak | Muhamad Afiq Mohamad Ali Hanafiah | Athletics | Men's 200m T12 | 7 June |
Perak | Ahmad Fizzi Rosni | Athletics | Men's 200m T36-37 | 7 June |
Perak | Jennathul Fahmi Ahmad Jennah | Table tennis | Men's singles TT11 | 8 June |
Perak | Malaysia national blind football team | Blind football | Men's team | 8 June |
Perak | Gloria Gracia Wong Sze | Table tennis | Women's singles TT10 | 8 June |
Pingat | Nama | Sukan | Acara | Tarikh |
---|---|---|---|---|
Gangsa | Freday Tan Yei Bing Karthik Kana Pathy Muhamad Atib Zakaria Muhammad Azzwar Hassan Asaari Razali Cantik | Wheelchair basketball | Men's 3x3 tournament | 3 June |
Gangsa | Lim Carmen | Swimming | Women's 100m freestyle S7-8 | 4 June |
Gangsa | Nur Hidayah Mohd Izaha | Athletics | Women's long jump T20 | 4 June |
Gangsa | Muhamad Nurdin Ibrahim | Athletics | Men's 1500m T20 | 4 June |
Gangsa | Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's 200m freestyle S5 | 5 June |
Gangsa | Duran Yaspi Imam Basori | Swimming | Men's 100m backstroke S14 | 5 June |
Gangsa | Muhammad Imaan Aiman Muhammad Redzuan | Swimming | Men's 50m butterfly S14 | 5 June |
Gangsa | Bibiana Ahmad | Powerlifting | Women's up to 67kg - total | 5 June |
Gangsa | Mohamed Faizal Aideal Suhaimi | Athletics | Men's 100m T12 | 5 June |
Gangsa | Nik Mohamad Rahmat Mohd Zahari | Athletics | Men's long jump T20 | 5 June |
Gangsa | Muhammad Ammar Aiman Nor Azmi | Athletics | Men's 800m T20 | 5 June |
Gangsa | Lee Chee Hock | Judo | Men's -90kg | 5 June |
Gangsa | Doriah Poulus | Athletics | Women's discus throw F44 | 5 June |
Gangsa | Bryan Lau Sze Kai | Swimming | Men's 100m butterfly S14 | 6 June |
Gangsa | Ethan Khoo Yin Jun | Swimming | Men's 200m individual medley SM14 | 6 June |
Gangsa | Abd Halim Mohammad Fraidden Dawan Jaflee Jikol Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's team 4x100m medley relay 34 pts | 6 June |
Gangsa | Heronlee Wong | Athletics | Men's discus throw F37 | 6 June |
Gangsa | Nasharuddin Mohd | Athletics | Men's 400m T20 | 6 June |
Gangsa | Fraidden Dawan | Swimming | Men's 50m butterfly S10 | 7 June |
Gangsa | Muhammad Nur Syaiful Zulkafli | Swimming | Men's 100m breaststroke SB4 | 7 June |
Gangsa | Wan Nur Azri Wan Azman | Powerlifting | Men's up to 97kg - total | 7 June |
Gangsa | Chua Tze Kah Freday Tan Yei Bing Karthik Kana Pathy Marzuan Abdullah Mohammad Sharafazan Khairuddin Muhamad Atib Zakaria Muhammad Azzwar Hassan Asaari Muhammad Hafiz Ramli Razali Cantik Tan Wei Min | Wheelchair basketball | Men's 5x5 tournament | 7 June |
Gangsa | Badrul Hisam Musa | Athletics | Men's discus throw F12 | 7 June |
Gangsa | Badrul Hisam Musa | Athletics | Men's javelin throw F12 | 7 June |
Gangsa | Izzah Athirah Tajuddin Nur Amalina Hares Nur Shazatul Nadhirah Mohd Shuhaidi Athirah Azman Lim Zi Ling Nurin Amalin Ishak | Goalball | Women's tournament | 8 June |
Gangsa | Ethan Khoo Yin Jun | Swimming | Men's 50m freestyle S14 | 8 June |
Gangsa | Abdul Razzaq Abdul Rahman Noor Askuzaimey Mat Salim | Boccia | Mixed pair BC4 | 8 June |
Gangsa | Chee Chaoming | Table tennis | Men's singles TT9 | 8 June |
Gangsa | Muhammad Huzairi Abdul Malek | Badminton | Men's singles SL3 | 8 June |
Gangsa | Muhammad Amin Azmi | Badminton | Men's singles SH6 | 8 June |
Gangsa | Muhammad Fareez Anuar Mohamad Faris Ahmad Azri | Badminton | Men's doubles SU5 | 8 June |
Gangsa | Amyrul Yazid Ahmad Sibi Mhd Amin Burhanuddin | Badminton | Men's doubles SU5 | 8 June |
Gangsa | Chew Jit Thye | Badminton | Men's singles WH1 | 8 June |
Gangsa | Ashley Irenaeus Jeck Chew Jit Thye | Badminton | Men's doubles WH1-WH2 | 8 June |
Menu
Malaysia_di_Sukan_Para_ASEAN_2023 Pemenang pingatBerkaitan
Malaysia Malaysia Timur Malaysia Airports Malay Film Productions Malayan Union Malayan Airways Malaysia di Sukan Komanwel 2022 Malaysiakini Malaysia di Sukan Olimpik Musim Panas 2016 Malaysia di Sukan Asia Tenggara 2021Rujukan
WikiPedia: Malaysia_di_Sukan_Para_ASEAN_2023 http://www.paralympic.org.my/ https://www.bernama.com/bm/sukan/news.php?id=21934... https://www.stadiumastro.com/berita-sukan/sukan-pa... https://www.stadiumastro.com/berita-sukan/para-ase... https://www.nst.com.my/sports/others/2023/05/91460... https://paralympic.org.my/events2023/cambodia2023....